Navigace
DOMŮ
AKTUALITY
KALENDÁŘ AKCÍ
FOTOGALERIE
WEBOVÉ KAMERY
ODKAZY
KONTAKTY

ÚŘEDNÍ DESKA

LID. ARCHITEKTURA

SLUŽBY

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY

DNEŠNÍ UDÁLOST
spacer
Předpověď počasí :
spacer
Kdo je online
Hosté online: 2
Žádný člen není online

Registrovaní členové: 3
Neaktivovaní členové: 0
Nejnovější člen: Michal
spacer
ARTSY FARTSY - MEZINÁRODNÍ FESTIVAL KREATIVITY
Přidal Přidal admin , srpen 30 2013 19:34:06


Hlinsko - Mezinárodní festival studentské tvorby nazvaný Artsy Fartsy se uskuteční ve dnech 5. až 8. září 2013 v Hlinsku. Kromě České republiky, kterou budou zastupovat studenti z Brna, Hlinska a Lanškrounu, svou účast potvrdily studentské soubory z Bulharska, Egypta, Iránu, Maďarska, Portugalska, Slovinska a Gruzie. Organizátoři, kterými jsou Gymnázium K. V. Raise, divadelní soubor GT Hlinsko, Klub přátel Veselého Kopce a Město Hlinsko, si ve spolupráci s výše zmíněnými účastníky připravili pro návštěvníky bohatý kulturní program. Mimo divadelních představení, jež jsou nosným prvkem celého festivalu, lze shlédnout hudební i jiná umělecká vystoupení, případně se do děje festivalu aktivně zapojit v podobě účasti na mnoha rozmanitých workshopech.

 

 

Program ARTSY FARTSY 2013 (184 KB)

 

Artsy Fartsy Festival bude oficiálně zahájen ve čtvrtek 5. září v 10 hodinhlineckém Multifunkčním centru. Zahájení by mělo korespondovat s obsahem celého festivalu, jeho součástí budou jednotlivá krátká vystoupení účinkujících i speciálních hostů. Bezprostředně po zahájení se uskuteční několik divadelních představení v angličtině. Večer se děj festivalu přesune na hlinecký Betlém, kde je pro širokou veřejnost připravena divadelní a hudební produkce v češtině.

 

V pátek 6. září dopoledne mají návštěvníci možnost shlédnout další divadelní představení v angličtině, opět v hlineckém MFC. Jedním z výrazných bodů programu je večerní Rockový koncert na Betlémě, jemuž vévodí koncert skupiny Traband. Svou hudbu zde představí také hlinecké kapely, což slibuje žánrově velmi pestrý večer.

 

Děj festivalu se v sobotu 7. září bude odehrávat převážně na Veselém Kopci, kde bude probíhat letos poněkud netradiční Posvícení. Akci totiž oživí zahraniční účastníci festivalu, kteří vystoupí ve svých národních krojích a všichni společně utvoří velký průvod, jenž se projde po Veselém Kopci. Následně se usadí na svých stanovištích, kde v průběhu dne předvedou krátké ukázky svého lidového umění. Tato událost nabízí jedinečnou příležitost všem návštěvníkům, aby porovnali kulturní zvyklosti zúčastněných národností. Večerní program bude pokračovat opět v hlineckém MFC, kromě speciálního vystoupení nazvaného Nad střechami Paříže, které se odehraje netradičně na terase Multifunkčního centra, se hosté mohou těšit i na divadelní představení Pudy z půdy v podání souboru Reverzní dveře Brno.

 

 

 

Závěrečný festivalový den, tedy neděle 8. září (od 10 do 17 hodin), nabídne více než bohatý program široké veřejnosti. Své si tu najde každá věková i zájmová skupina. Návštěvníci se mohou těšit na spoustu zábavy, cyklokuriozity, street painting, longboard exhibici, summo boje, divadelní hru na voru a mnoho dalšího. Po celý den budou vystupovat na venkovním pódiu místní hudební a taneční skupiny. Velkým lákadlem je i efektní exhibice na BMX kolech, při které předvádí uskupení Ultimate Ramp Show triky, ze kterých se tají dech.

 

Permanentku, která zajišťuje vstup na všechny body festivalového programu, lze pořídit za 250 Kč. Mají-li návštěvníci zájem pouze o jedno konkrétní představení, mohou si zakoupit vstupenku za 50 Kč.

 

Pro aktuální informace a případné změny v programu doporučujeme sledovat stránky artsyfartsy.cz, případně facebookovou skupinu Artsy Fartsy Festival. Komunikace na obou kanálech je vedena v angličtině.

 

Kontakt na hlavního pořadatele:

Lada Leszkowová

728 931 259, ladakusa@gmail.com

www.artsyfartsy.cz  

Facebook Artsy Fartsy

 

Ing. Jandová Yvona

 

 
1200 Přečteno · Tisknout
Turistické informace
spacer
Kalendář událostí
Říjen 2020
N Po Ú S Č S
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
spacer
Dnes má svátek :
spacer
Na kole i pěšky
spacer
Hodiny
spacer
Přihlášení
Jméno

HesloZapomněli jste heslo?
Nechte si poslat nové.
spacer
Shoutbox
Musíte být přihlášeni, abyste mohli přidat zprávu.

Žádné zprávy.
spacer