VÝROBCE NÁBYTKU SAMAS ZVÝŠIL OBRAT
Přidal admin, Leden 08 2009 16:22:51

Krouna - Výrobce kancelářského nábytku Samas z Krouny na Chrudimsku zvýšil loňský obrat o 20 milionů na 164 milionů korun.

 

„Na lepším hospodářském výsledku se podílela dodávka 17 kamionů zboží do centrály školicího a vzdělávacího střediska rakouské policie ve městě St. Pölten,“ řekl jednatel a obchodní ředitel firmy Aleš Sokolík. „S růstem obratu počítáme i v roce 2009, ale nebude to tak dramatické navýšení jako v předchozích letech. Sice se nás zatím přímo nedotýká celková hospodářská krize a nejsme závislí jen na českém trhu, ale s určitým zpomalením počítáme,“ uvedl jednatel.

 

Východní trhy mají podle firmy perspektivu Zhruba 35 procent výroby firma vyváží na Ukrajinu, Slovensko, do Rumunska, Bulharska a Ruska. Východní trhy považuje jednatel za perspektivní. „Například Rumunsko po přijetí do EU prožívá podobný rozvoj jako naše republika v 90. letech. Přicházejí investoři, s nimi peníze, a to je prostor i pro naše výrobky,“ řekl Sokolík. Produkce firmy zahrnuje výrobu židlí, stolů, skříní, kontejnerů od jednoduchých pracovišť až po manažerská pracoviště. Firma vloni vyrobila 12 200 stolů, 8 000 židlí, 16 800 skříní či 5 200 kontejnerů.

 

Společnost, která zaměstnává 92 lidí, je součástí nadnárodní nizozemské skupiny. Holding vlastní 16 výrobních závodů po celé Evropě a jeho roční obrat překračuje 400 milionů euro (10,5 mld. Kč). V letošní roce firma z Krouny investuje do obnovy technologického parku a rozšíření výrobních ploch.

 

Samas ČR