Navigace
DOMŮ
AKTUALITY
KALENDÁŘ AKCÍ
FOTOGALERIE
WEBOVÉ KAMERY
ODKAZY
KONTAKTY

ÚŘEDNÍ DESKA

LID. ARCHITEKTURA

SLUŽBY

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY

DNEŠNÍ UDÁLOST
spacer
Předpověď počasí :
spacer
Kdo je online
Hosté online: 2
Žádný člen není online

Registrovaní členové: 3
Neaktivovaní členové: 0
Nejnovější člen: Michal
spacer
LETNÍ KINO A VÝSTAVY ZPESTŘILY PRÁZDNINOVÉ DNY
Přidal Přidal admin , srpen 20 2010 16:06:08


Hlinsko - Letos již po páté zavítal do Hlinska Kinematograf bratří Čadíků. Společnost promítající výhradně české filmy se tradičně utábořila na břehu řeky Chrudimky vedle Orlovny. Ve dnech 28. – 31. července měli diváci možnost zhlédnout čtveřici velice úspěšných českých snímků.

 

První dva promítané filmy „Bobule aneb nevinně o víně“ a volné pokračování „2 Bobule“ nás zavedli na moravské vinice, kde se odehrávala dobrodružství dvou kamarádů Honzy a Jirky. Páteční podvečer patřil trochu drzé komedii Tomáše Vorla pod názvem „Ulovit miliardáře“. Posledním ze čtveřice velice úspěšných českých snímků byla skvělá komedie Marie Poledňákové „Líbáš jako Bůh“.

 

I když v letošním roce nepřálo promítání pod širým nebem počasí tak jako v předešlých letech, byla návštěvnost značně vysoká. O čemž svědčí i nemalá částka vybraná na dobrovolném vstupném směřujícím na konto Bariéry.

 

Kinematograf bratří Čadíků letos navštívil na 43 českých a moravských míst a měst, včetně Hlinska. Budeme se těšit, že k nám zavítá i v příštím roce.

 

Letní prázdninové dny však nezpříjemnilo pouze letní kino, ale také řada úspěšných a žánrově rozmanitých výstav, které jste měli možnost navštívit jak v Městském muzeu a galerii, tak v hlinecké Orlovně.

 

MKK Hlinečan Vám nejprve nabídl soubornou výstavu dvou originálních autorů, otce a syna, nazvanou „Františkové Nových: obrazy a objekty“, která byla doplněna o ukázku tvorby hlineckého fotoklubu. V pořadí druhá expozice v hlinecké Orlovně nesla tajuplný název „NAprosté motivy“. Výstavní sál tentokrát zaplnily oleje, grafiky a obrazy malované pískem od Hany Vaškové a černobílé perokresby hlineckého výtvarníka Štěpána Bonaventury. Obě výstavy sklidily nadšené ohlasy a těšily se nemalé návštěvnosti.

 

Ing. Yvona Jandová

 
2588 Přečteno · Tisknout
Turistické informace
spacer
Kalendář událostí
Červen 2023
N Po Ú S Č S
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
spacer
Dnes má svátek :
spacer
Na kole i pěšky
spacer
Přihlášení
Jméno

HesloZapomněli jste heslo?
Nechte si poslat nové.
spacer
Shoutbox
Musíte být přihlášeni, abyste mohli přidat zprávu.

Žádné zprávy.
spacer