Navigace
DOMŮ
AKTUALITY
KALENDÁŘ AKCÍ
FOTOGALERIE
WEBOVÉ KAMERY
ODKAZY
KONTAKTY

ÚŘEDNÍ DESKA

LID. ARCHITEKTURA

SLUŽBY

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY

DNEŠNÍ UDÁLOST
spacer
Předpověď počasí :
spacer
Kdo je online
Hosté online: 3
Žádný člen není online

Registrovaní členové: 3
Neaktivovaní členové: 0
Nejnovější člen: Michal
spacer
MULTIFUNKČNÍ CENTRUM SLAVNOSTNĚ OTEVŘENO
Přidal Přidal admin , listopad 30 2011 23:30:00


Hlinsko - Od úterý 22. listopadu je možné psát novou  historii kulturního života v Hlinsku. Po necelých dvou letech stavebních prací se hlinečtí dočkali otevření objektu, který  má sloužit  jim ale i obyvatelům širokého okolí k co nejbohatšímu kulturnímu vyžití. Nejen o tom se při oficiálním otevření mělo možnost přesvědčit na 130 hostů pozvaných k této mimořádné slavnostní příležitosti.

 

Před desátou hodinou dopolední se dveře Multifunkčního centra otevřely prvním návštěvníkům, mezi nimiž bylo možné potkat  starosty obcí ze Sdružení obcí  Mikroregionu Hlinecko, ale i některých dalších měst Pardubického kraje. Mezi významné hosty patřil mimo jiné senátor Petr Pithart nebo  poslanci  Jana Fischerová a Jan Čechlovský. Za Pardubický kraj přijali pozvání vicehejtman Roman Línek a radní zodpovědná za školství, sport a kulturu Jana Pernicová.

 

 

Mezi ostatními hosty se pohybovali například i zástupci generálního dodavatele stavby, subdodavatelských firem, stejně jako ostatní osobnosti veřejného a kulturního života. Po slavnostním přípitku zahájili program v divadelním sále tanečníci TKG Hlinsko ukázkou Moraviana. Několikaminutový snímek dokumentující historii celé stavby předcházel pásmu proslovů a zdravic z úst význačných hostů na jevišti divadelního sálu. Této významné příležitosti využila starostka Magda Křivanová, aby veřejně pogratulovala a popřála hodně zdraví prof. arch. Ivanu Rullerovi, který celou stavbu navrhl a projektoval a týden před otevřením oslavil 85. narozeniny.

 

Před slavnostním přestřižením pásky, které se symbolicky odehrálo na divadelních prknech nového jeviště, ještě více zpříjemnily atmosféru  taneční ukázkou Avatar tanečnice TS Ridendo.

 

 

Program se následně přesunul do prostor galerie. Zde byla zahájena výstava brněnského onkologického ústavu. Soubor snímků slavných mužských osobností, které se nechaly vyfotografovat se svými dětmi,  s názvem "Největší zázemí  pro dítě je zdravý táta" pro Onkologický ústav vytvořil fotograf Petr Šebl.

 

Příjemné dopoledne uzavřela veřejná prohlídka jednotlivých prostor celého objektu. Zájemci mohli navíc nasadit 3D brýle a vyzkoušet možnosti, jaké bude příštím návštěvníkům nabízet nové kino.

 

Příjemná atmosféra se nesla ve slavnostním a uvolněném duchu. Mnozí návštěvníci  nešetřili slovy chvály. Nezbývá než doufat, že tomu tak bude i nadále.

 

Ing. Yvona Jandová

 

 
2069 Přečteno · Tisknout
Turistické informace
spacer
Kalendář událostí
Červen 2023
N Po Ú S Č S
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
spacer
Dnes má svátek :
spacer
Na kole i pěšky
spacer
Přihlášení
Jméno

HesloZapomněli jste heslo?
Nechte si poslat nové.
spacer
Shoutbox
Musíte být přihlášeni, abyste mohli přidat zprávu.

Žádné zprávy.
spacer