Navigace
DOMŮ
AKTUALITY
KALENDÁŘ AKCÍ
FOTOGALERIE
WEBOVÉ KAMERY
ODKAZY
KONTAKTY

ÚŘEDNÍ DESKA

LID. ARCHITEKTURA

SLUŽBY

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY

DNEŠNÍ UDÁLOST
spacer
Předpověď počasí :
spacer
Kdo je online
Hosté online: 2
Žádný člen není online

Registrovaní členové: 3
Neaktivovaní členové: 0
Nejnovější člen: Michal
spacer
JANA ŠTĚRBOVÁ A ART QUILT KLUB CZ
Přidal Přidal admin , duben 18 2013 18:13:02


Hlinsko - Multifunkční centrum ozdobí nejlepší díla PATCHWORKU. Výstava Jana Štěrbová a Art Quilt klub CZ.

 

Tvorba nejlepších českých autorek v oboru art quilt má každoročně premiéru novou kolekcí během největší textilní výstavy ve střední a východní Evropě Prague Patchwork Meeting (7. ročník ve dnech 5.-7.4.2013).

 

Ojedinělé zaměření kolekce je velmi poptávané nejen v České republice, ale i v zahraničí. Letos bude mít čest první prezentace mimo PPM i Hlinsko, pak výstava poputuje do Fulneku a následně na největší evropskou přehlídku moderního quiltu do britského Birminghamu na Festival of Quilts. Po podzimním návratu do ČR a prezentaci na For Decor budou jednotlivá díla teprve uvolněna k prodeji.

 

Zvláštností kolekce je její zaměření na určitý povinný materiál, nikoliv na dané téma, což bývá obvyklejší. Po cupanině, látkách barvených rzí, krajce a vlně představujeme letos již pátý soubor, tentokrát  na téma HEDVÁBÍ.  Autorky mají naprostou volnost ve formě zpracování i v typu hedvábného materiálu. Proto vzniká na jednu stranu ucelená kolekce na bázi materiálu s jistým rozměrovým omezením, ale na druhé straně s plnou autorskou volností, která umožňuje umělecký projev textilním tvůrkyním různého zaměření.

 

Zakladatelkou art quilt klubu CZ i kurátorkou celé prezentace je Jana Štěrbová, přední česká autorka a lektorka v oblasti art quiltu, současné moderní tapisérie, tj. nástěnných obrazů pro interiérové použití.

 

Ona sama o svých dílech říká:

 

"Všechny práce splňují definici quiltu, tj. vícevrstevné textilie spojené prošíváním, tj. quiltováním. To je u mne vždy volné, strojové. Některé vznikly na základě momentálního nápadu, jiné na "tematickou" objednávku některé z tuzemských nebo evropských soutěží. Jde zároveň i o přehlídku textilních i netextilních materiálů, které lze kombinovat v kolážích tak, aby výsledek stále odpovídal charakteru tapisérie a dotvářel barevností a strukturou design interiéru".

 

Galerii autorky a další informace najdete na www.janasterbova.com i na webu textilní výstavy PPM: www.praguepatchworkmeeting.com, jejíž je Jana Štěrbová ředitelkou.

 

Vernisáž výstavy proběhne ve čtvrtek 11. dubna v 17 hodin ve foyer Multifunkčního centra.

 

Více informací se dočtete v dubnovém vydání HN a na www.mfc-hlinsko.cz.

 

 

Ing. Jandová Yvona

 

 
1867 Přečteno · Tisknout
Turistické informace
spacer
Kalendář událostí
Červen 2023
N Po Ú S Č S
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
spacer
Dnes má svátek :
spacer
Na kole i pěšky
spacer
Přihlášení
Jméno

HesloZapomněli jste heslo?
Nechte si poslat nové.
spacer
Shoutbox
Musíte být přihlášeni, abyste mohli přidat zprávu.

Žádné zprávy.
spacer