Navigace
DOMŮ
AKTUALITY
KALENDÁŘ AKCÍ
FOTOGALERIE
WEBOVÉ KAMERY
ODKAZY
KONTAKTY

ÚŘEDNÍ DESKA

LID. ARCHITEKTURA

SLUŽBY

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY

DNEŠNÍ UDÁLOST
spacer
Předpověď počasí :
spacer
Kdo je online
Hosté online: 3
Žádný člen není online

Registrovaní členové: 3
Neaktivovaní členové: 0
Nejnovější člen: Michal
spacer
BAROCCO SEMPRE GIOVANE - KATEŘINA KNĚŽÍKOVÁ
Přidal Přidal admin , červen 18 2015 20:03:50


Kameničky - Obec Kameničky Vás srdečně zve v sobotu 27. června 2015 od 17.00 hodin v rámci kulturního roku 2015 v Kameničkách do kostela Nejsvětější Trojice na vystoupení sólistky Národního divadla v Praze Kateřiny Kněžíkové - soprán, Barocco Sempre Giovane.

 

 

Kateřina Kněžíková se narodila v roce 1982 v Bohumíně. V roce 2007 absolvovala Pražskou konzervatoř a v roce 2010 ukončila svá studia na Hudební a taneční fakultě Akademie múzických umění v Praze pod vedením Jiřiny Přívratské. Je laureátkou řady soutěží a přehlídek, například Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech a nositelkou Ceny Komerční banky za nejlepší jevištní výkon.

 

V Národním divadle v Praze debutovala v roce 2005 v roli Zerliny a od roku 2006 je stálou členkou ansámblu. V uplynulých letech zde nastudovala postavy jako Susanna (Le nozze di Figaro), Serpetta (La Finta giardiniera), Servilia (La Clemenza di Tito), Blonde (Entführung aus dem Serail), Despina (Cosí fan tutte), Ilja (Idomeneo), Almirena (Rinaldo), Adina (Elisir d’amore), Barče (Hubička), Terinka (Jakobín), Nannetta (Falstaff), Aristea (L´Olimpiade) a mnoho dalších.

 

V současné době je hostem divadla J. K. Tyla v Plzni v rolích Markétka (Faust), Blaženka (Tajemství), Violetta (La traviata) a stálým hostem v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě.

 

Hostovala v roli Almireny v Theatre de Caen a v Opéra Royal de Versailles, v roli Serpety v Theatre Royal de La Monnaie v Bruselu pod vedením režisérské dvojice Karl-Ernst a Ursel Herrmann. V Opéra de Dijon se představila jako Aristea v opeře J. Myslivečka L´Olimpiade v režii Ursel Hermann.

 

V rámci své profesionální koncertní a operní činnosti spolupracovala s dirigenty jako je Serge Baudo, Jiří Bělohlávek, Ascher Fisch, James Gaffigan, Manfred Honeck, Jakub Hrůša, Robert Jindra,Václav Luks, Enrique Mazzola, John Nelson, Tomáš Netopil a s významnými hudebními tělesy

jako BBC Symphony orchestra, Camerata Salzburg, Collegium 1704, Česká filharmonie, Hessischer Rundfunk Frankfurt am Main, Pražská komorní filharmonie, Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK, Symfonický orchestr Českého rozhlasu a mnoho dalších.

 

Pravidelně vystupuje na prestižních mezinárodních festivalech u nás i v zahraničí (Mezinárodní hudební festival Dvořákova Praha, Janáčkův máj, Pražské jaro, Smetanova Litomyšl, Svatováclavský hudební festival, Festival de La Chaise-Dieu, Festival Rencontres Musicales de Vétzelay, Festival Baroque de Pontoise, Music Bridge Prague – Dresden, Uckermärkische Musikwochen, Tage Alte Musik Regensburg a další).

 

Vytvořila nahrávky pro Český rozhlas, televizní stanici MEZZO, ARTE a belgickou rozhlasovou stanici RTFB International.

 

Spolu s Jiřím Bělohlávkem natočila novou oficiální verzi České státní hymny.

 

Ing. Jandová Yvona

 

 
1532 Přečteno · Tisknout
Turistické informace
spacer
Kalendář událostí
Leden 2023
N Po Ú S Č S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
spacer
Dnes má svátek :
spacer
Na kole i pěšky
spacer
Přihlášení
Jméno

HesloZapomněli jste heslo?
Nechte si poslat nové.
spacer
Shoutbox
Musíte být přihlášeni, abyste mohli přidat zprávu.

Žádné zprávy.
spacer