Navigace
DOMŮ
AKTUALITY
KALENDÁŘ AKCÍ
FOTOGALERIE
WEBOVÉ KAMERY
ODKAZY
KONTAKTY

ÚŘEDNÍ DESKA

LID. ARCHITEKTURA

SLUŽBY

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY

DNEŠNÍ UDÁLOST
spacer
Předpověď počasí :
spacer
Kdo je online
Hosté online: 6
Žádný člen není online

Registrovaní členové: 3
Neaktivovaní členové: 0
Nejnovější člen: Michal
spacer
POZVÁNKA NA KOMORNÍ KONCERT DO KAMENIČEK
Přidal Přidal admin , duben 04 2016 20:01:19


Kameničky - Obec Kameničky Vás zve v sobotu 16. dubna 2016 od 17 hodin do kostela Nejsvětější Trojice v rámci mezinárodního festivalu Pardubického hudebního jara na koncert flétnisty Yoshimi Oshimi (Japonsko) a cembalisty, fisharmonika Jaroslava Tůmy (Česká republika).

 

Flétnista Yoshimi Oshima se narodil v roce 1958 v Osace a vystudoval obor hry na flétnu na Hudební akademii v Kyótu. V letech 1981–84 byl na vídeňské Vysoké hudební škole žákem Prof. Wolfganga Schulze, sólisty Vídeňských filharmoniků. V roce 1983 zvítězil v mezinárodní soutěži dechových nástrojů UFAM v Paříži. U nás je také dobře znám, po dva roky (1987–89) působil jako první flétnista Symfonického orchestru Československého rozhlasu v Praze a sólově vystupoval s našimi orchestry i v zahraničí. V dalších letech jeho spolupráce s českými tělesy i sólisty a komorními soubory intenzivně pokračovala (hrál mj. i díla japonských skladatelů se Sukovým komorním orchestrem, Symfonickým orchestrem FOK, souborem Virtuosi di Praga, Doležalovým a Kociánovým kvartetem, byl častým hostem nahrávacích studií českých firem). V Japonsku působí nyní Yoshimi Oshima především jako sólista a komorní hráč, od roku 1997 je také profesorem Hudební akademie v Kyótu, v současné době zastává na této škole i funkci děkana. V posledních letech často účinkuje v Jižní Koreji, v Číně i v různých evropských zemích, zejména v Německu, Itálii, Belgii i jinde.

 

Jaroslav Tůma – varhaník, cembalista, hráč na klavichord a kladívkový klavír se narodil v roce 1956 v Praze. Vystudoval tamní konzervatoř u prof. Jaroslava Vodrážky a Hudební fakultu AMU u Prof. Milana Šlechty a Prof. Zuzany Růžičkové. Je nositelem mnoha ocenění v mezinárodních interpretačních soutěžích: první cena v mezinárodní improvizační soutěži v Norimberku, v roce 1986 první cena v mezinárodní improvizační soutěži v Haarlemu, laureát soutěže Antona Brucknera v Linci, třetí cena ze soutěže Pražského jara a v roce 1980 se stal laureátem soutěže J. S. Bacha v Lipsku. Na domácí půdě mu byla udělena Výroční cena nadace Českého hudebního fondu za kompletní provedení varhanního díla Johanna Sebastina Bacha v letech 1990 až 1993.

 

Bohatá koncertní činnost ho přivedla do většiny evropských zemí včetně Islandu, do USA, Kanady, Japonska, Mongolska, Singapuru či Jihoafrické republiky. Zájem o historické nástroje, jejich restaurování nebo rekonstrukce přivedl J. Tůmu nejen k publikační činnosti, ale také k nahrávání důležitých nástrojů dokládajících mimořádné hodnoty varhanářství v českých zemích v různých epochách, např. v Plasích (A. Starck 1681), Ludgeřovicích (Rieger 1931) a Litoměřicích (Jehmlich 1940-45). Od roku 1990 J. Tůma působí pedagogicky na Hudební fakultě AMU v Praze a je často zván do porot mezinárodních varhanních či cembalových soutěží, např. v Norimberku, Lübecku, Haarlemu, Schläglu, Carunciu, Gdaňsku, Poznani, Praze, Opavě, atd. Své zkušenosti předává i na interpretačních nebo improvizačních mistrovských kursech v mnoha zemích včetně USA, Kanady, Japonska či Jihoafrické republiky. Pro Českou televizi natočil jedenáctidílný dokumentární seriál o historických varhanách v Čechách.Vystupuje též pravidelně v Českém rozhlase na stanici ČRo3-Vltava (např. při dokumentaci a propagaci jedněch z nejcennějších varhan v Česku v klášteře v západočeských Plasech nebo při propagaci hry na cembalo).

 

 

Ing. Jandová Yvona

 

 
1334 Přečteno · Tisknout
Turistické informace
spacer
Kalendář událostí
Leden 2023
N Po Ú S Č S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
spacer
Dnes má svátek :
spacer
Na kole i pěšky
spacer
Přihlášení
Jméno

HesloZapomněli jste heslo?
Nechte si poslat nové.
spacer
Shoutbox
Musíte být přihlášeni, abyste mohli přidat zprávu.

Žádné zprávy.
spacer