Navigace
DOMŮ
AKTUALITY
KALENDÁŘ AKCÍ
FOTOGALERIE
WEBOVÉ KAMERY
ODKAZY
KONTAKTY

ÚŘEDNÍ DESKA

LID. ARCHITEKTURA

SLUŽBY

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY

DNEŠNÍ UDÁLOST
spacer
Předpověď počasí :
spacer
Kdo je online
Hosté online: 1
Žádný člen není online

Registrovaní členové: 3
Neaktivovaní členové: 0
Nejnovější člen: Michal
spacer
SVATOJIŘSKÝ JARMARK
Přidal Přidal admin , duben 15 2016 19:05:53


Hlinsko - V neděli 24. dubna 2016 od 9 do 17 hodin bude kolem Chrudimky v Hlinsku opět veselo. Široký sortiment nabízeného zboží bude jistě lákat k nákupu. Odnést si můžete krásné i praktické věci a také se na jarmarku pobavit.

 

V prostoru památkové rezervace Betlém a na nábřeží před Orlovnou se bude konat již tradiční jarmark, který je zaměřený na prodej ručně vyráběných výrobků. Radost si můžete udělat například nákupem proutěného košíku, voňavého mýdla, ručně vytáčené keramiky, textilního výrobku, originálního šperku, koženého opasku nebo výrobku z chráněné dílny. Prodávat se budou i kytičky a sazeničky, ovocné stromky a keře, koření a bylinky, sirupy, med, sýry, uzeniny a dalších potravinové výrobky. K naprosté samozřejmosti patří možnost se občerstvit, výběr od sladkého po slané jistě uspokojí nejeden mlsný jazýček. Ukázka řemesla sklářského, kovářského, práce se dřevem a několik dílniček pro děti různého zaměření bude lákadlem pro zvídavé děti i dospělé.

 

 

Nebude chybět ani celodenní doprovodný program, v rámci kterého můžete zhlédnout taneční a hudební vystoupení. Dopoledne se můžete těšit na vystoupení dětského folklorního souboru Vysočánek a ukázku Karate místního hlineckého oddílu. V dopoledním programu také a vyhlásíme výsledky soutěže Poznejte zelené srdce Česka.

 

Odpoledne začneme ve 14.00 loutkovou pohádkou Zlatovláska, po ní Místní akční skupina Hlinecko pokřtí novou knihu Sakrální památky na Hlinecku a udělí certifikáty novým držitelům regionální značky Kvalita z Hlinecka. Na závěr programu nám k poslechu zahraje hlinecká kapela DayDreams. Na jarmarku potkáte flašinetáře, který vás svým pestrým repertoárem historických i novodobých písní bude bavit po celý den.

 

Během dne můžete navštívit místní kavárnu, tkalcovnu, restauraci, cukrárnu. Projít Betlém s průvodci, nakoupit suvenýry nebo navštívit Turistické informační centrum. S dětmi můžete navštívit dětské hřiště.

 

Vstupné na jarmark je zdarma.

 

Více informací najdete na www.hlinsko.cz.

 

Ing. Jandová Yvona

 

 
1332 Přečteno · Tisknout
Turistické informace
spacer
Kalendář událostí
Leden 2023
N Po Ú S Č S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
spacer
Dnes má svátek :
spacer
Na kole i pěšky
spacer
Přihlášení
Jméno

HesloZapomněli jste heslo?
Nechte si poslat nové.
spacer
Shoutbox
Musíte být přihlášeni, abyste mohli přidat zprávu.

Žádné zprávy.
spacer