Navigace
DOMŮ
AKTUALITY
KALENDÁŘ AKCÍ
FOTOGALERIE
WEBOVÉ KAMERY
ODKAZY
KONTAKTY

ÚŘEDNÍ DESKA

LID. ARCHITEKTURA

SLUŽBY

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY

DNEŠNÍ UDÁLOST
spacer
Předpověď počasí :
spacer
Kdo je online
Hosté online: 3
Žádný člen není online

Registrovaní členové: 3
Neaktivovaní členové: 0
Nejnovější člen: Michal
spacer
SVATOVÁCLAVSKÝ JARMARK A SELSKÝ TRH 2016
Přidal Přidal admin , září 26 2016 19:32:12


Hlinsko - Ve středu 28. září 2016 se od 9 do 17 hodin v prostoru památkové rezervace Betlém a na nábřeží před Orlovnou uskuteční již tradiční Svatováclavský jarmark, jeden z největších hlineckých jarmarků.

 

Přihlášena je téměř stovka prodejců nejrůznějšího zboží. Radost si můžete udělat například nákupem proutěného košíku, dekorací do bytu nebo dřevěných hraček. Pro své nejbližší zde naleznete dárky pro radost jako malované hrníčky, perníková srdce, originální ručně vyráběné šperky a mnoho dalšího. Nebudou chybět ani stánky s občerstvením, čeká na vás již tradičně trdelník, dobrá medovina a další dobroty. Jeden ze stánků bude patřit také Českému Rozhlasu Pardubice, který s živými vstupy do vysílání bude příjemným doplněním této akce. Součástí jarmarku bude také selský trh, kde si návštěvník může zakoupit květiny, ovoce a zeleninu, ovocné stromky a keře, koření a bylinky, med, škvarkové tyčinky, zavařeniny, sýry a další potravinové výrobky.

 

Pro zvětšení klikněte myší na obrázek

 

Na Svatováclavském jarmarku se můžete těšit i na doprovodný program, který letos bude stát opravdu za to. Mimo již tradičních vystoupení umělců z Hlinska: Folklorního souboru Vysočan, dětského folklorního souboru Vysočánek, divadelního spolku GT Hlinsko a pohybového souboru Sluníčko, které si ve spolupráci s SVČ POHODA a POHODA COOL připravilo vystoupení "Ať žijí duchové", uvidíte i úplně nová vystoupení. Představí se hudebník z dávných časů, zpívající středověké a renesanční písně a hrající na středověké dudy Bard Ondráš a z loňského roku známí Páni z Bludova. Ti nám předvedou, jak vypadá historický šerm a představí dobu za vlády Karla IV. S rytíři a jejich zbraněmi se pak bude možné v průběhu celého dne vyfotografovat. Dalším překvapením bude kejklíř v podání Michala Třísky, který si vzal za úkol pobavit diváky žonglováním s míčky, kuželkami, noži ale také neobvyklou podívanou jako je žonglování na vysoké jednokolce.

 

 

Na závěr doprovodného programu vystoupí skupina Raava, významnou část jejího repertoáru tvoří hudba středověká, a to v rozmezí od 12. do 15. století. Středověký repertoár je vhodně doplňován písněmi balkánskými a skandinávskými. Na Svatováclavském jarmarku se rozloučíme s hlineckým Duhovým létem.

 

Vstupné na jarmark je zdarma.

 

Plisková Petra, manažer cestovního ruchu Hlinsko

 

Ing. Jandová Yvona

 

 
1179 Přečteno · Tisknout
Turistické informace
spacer
Kalendář událostí
Prosinec 2022
N Po Ú S Č S
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
spacer
Dnes má svátek :
spacer
Na kole i pěšky
spacer
Přihlášení
Jméno

HesloZapomněli jste heslo?
Nechte si poslat nové.
spacer
Shoutbox
Musíte být přihlášeni, abyste mohli přidat zprávu.

Žádné zprávy.
spacer