Navigace
DOMŮ
AKTUALITY
KALENDÁŘ AKCÍ
FOTOGALERIE
WEBOVÉ KAMERY
ODKAZY
KONTAKTY

ÚŘEDNÍ DESKA

LID. ARCHITEKTURA

SLUŽBY

VEŘEJNÉ ZAKÁZKY

DNEŠNÍ UDÁLOST
spacer
Předpověď počasí :
spacer
Kdo je online
Hosté online: 3
Žádný člen není online

Registrovaní členové: 3
Neaktivovaní členové: 0
Nejnovější člen: Michal
spacer
OSLAVY V OBCI KROUNA
Přidal Přidal admin , březen 11 2010 16:26:49


Krouna - Obec Krouna slavila v sobotu 27. června 2009 hned několik výročí najednou. Tím hlavním bylo výročí 660 let od první písemné zmínky o obci. Dále Krouna slavila 125 let od vzniku Sboru dobrovolných hasičů, a v neposlední řadě výročí 50 let od zahájení řádné výuky v nové budově základní školy.

 

Oslavy byly spojeny s vysvěcením vlajky a znaku obce a dále s posvěcením hasičského auta, které krounští dobrovolní hasiči dostali od Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje, stanice Hlinsko. Klíče od vozu převzal starosta obce Mgr. Pavel Ondra z rukou plk. Bc. Miroslava Poláka, ředitele územního odboru HZS Chrudim a plk. Mgr. Aleše Černohorského, prvního náměstka ředitele HZS Pardubického kraje.

 

Vzácným hostem oslav byl Ing. Roman Línek, náměstek hejtmana Pardubického kraje se svou manželkou.

 

Po zahájení slavnosti u hasičské zbrojnice na horní Krouně, se všichni shromáždění vydali za doprovodu dechové hudby Hlinečanka v čele s vlajkonoši,  hasiči, s duchovními z obou církví a se zástupci obce, na dolní Krounu, kde se konala druhá část oficiálních oslav.

 

Foto: Pražan Josef

V areálu základní školy přivítal přítomné starosta Mgr. Pavel Ondra za obec, Bc.  Luděk Bělský za SDH a Mgr. Josef Kyncl jako ředitel základní školy. Dále vystoupila a krátce promluvila paní Marcela Nekvindová, která na počest 660 let od první zmínky o Krouně, vydala s podporou Obce Krouna knihu o historii i současnosti své rodné obce.

 

Návštěvníky oslav také pozdravila přítomná poslankyně Ludmila Navrátilová, členka Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

 

Ředitel školy Mgr. Josef Kyncl převzal na závěr z rukou ředitele Odboru Východní Čechy firmy AV Media, a. s. Praha „Pověřovací listiny“, které Základní školu Krouna jmenují „Centrem interaktivní výuky pro oblast Pardubického kraje a kraje Vysočina“.

 

Pro zpříjemnění atmosféry vystoupili žáci ZŠ, přednesli básně a zazpívali lidové písně. Na závěr oficiálního programu pozdravil všechny občany náměstek hejtmana Pardubického kraje Ing. Roman Línek.

 

Foto: Pražan Josef, Kušta Michal - 1. část fotogalerie

Asi 10 minut před šestnáctou hodinou se otevřely dveře ZŠ všem návštěvníkům. V budově školy bylo připraveno několik tematických výstav. Jednu připravil SDH, druhou, velmi rozsáhlou, připravili zaměstnanci ZŠ. Hosté měli možnost nahlédnout do všech učeben a v každé našli něco zajímavého. Na chodbách byla instalována výstava o průběhu 50 let života základní školy. Tyto výstavy je možno shlédnout ještě v neděli 28. června 2009.

 

Foto: Pražan Josef, Kušta Michal - 2. část fotogalerie

V přístavbě školy, ve velice pěkných prostorách, naleznete výstavu zaměřenou na dávnou i nedávnou historii Krouny. Naleznete zde také výstavu krounského mysliveckého svazu, zahrádkářů, Sokola a Orla. Tyto výstavy budou návštěvníkům k dispozici celý následující týden až do 5. července 2009.    

 

Foto: Kušta Michal - 1. část fotogalerie

Všechny občany Krouny, Čachnova, František, Oldřiše, Rudy, Rychnova a všech ostatních okolních obcí srdečně zveme na právě probíhající výstavu zaměřenou na historii Krouny i okolí.

 

Výstava bude otevřena každý den až do neděle  5. července 2009 (včetně) v době od 10:00 – 12:00 hodin a od 13:00 – 17.00 hodin

 

Foto: Kušta Michal - 2. část fotogalerie

Fotogalerie k oslavám najdete:

 

125 let SDH najdete zde.

 

660 let Obce Krouna a 50 let ZŠ Krouna najdete 1. část zde, 2. část zde.

 

Fotogalerie z druhého dne oslav ( z výstavy ) najdete 1. část zde, 2. část zde.

 

Moravcová Hana, kronikářka obce Krouna

 
2493 Přečteno · Tisknout
Turistické informace
spacer
Kalendář událostí
Březen 2023
N Po Ú S Č S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
spacer
Dnes má svátek :
spacer
Na kole i pěšky
spacer
Přihlášení
Jméno

HesloZapomněli jste heslo?
Nechte si poslat nové.
spacer
Shoutbox
Musíte být přihlášeni, abyste mohli přidat zprávu.

Žádné zprávy.
spacer